Psycholog online - jak skorzystać? - kolaczkowice.pl

Psycholog online - jak skorzystać?

Niestety, czasami nasza sytuacja życiowa sprawia, że musimy skorzystać z pomocy psychologa. Nie wolno bagatelizować tego tematu, warto zgłosić się po pomoc od razu, kiedy zobaczymy że dzieje się z nami coś niepokojącego. Sprawdź, jak skorzystać z pomocy psychologa online.


Pomoc psychologa online


W dzisiejszych czasach mamy możliwość korzystania zdalnie z coraz większej ilości usług. W przypadku fizycznego uszczerbku na zdrowiu należy udać się bezpośrednio do lekarza, jednak pomoc psychologa możemy uzyskać przez internet. Psycholog online oferuję pomoc w dwóch formach:  • Forma synchroniczna - mamy możliwość umówienia się z psychologiem na dany termin, pomoc dzieje się w czasie rzeczywistym, za pomocą wideo rozmowy, bądź czatu

  • Forma asynchroniczna - w tej formie kontaktujemy się ze specjalistą co jakiś czas, wymieniając SMS-y, bądź e-maile.


Psycholog online jest idealną opcją dla osób, które nie mają czasu bezpośrednio wybrać się do psychologa, bądź po prostu bardziej komfortową formą rozmowy jest dla nich rozmowa przez internet.


Kiedy udać się do psychologa?


Każdy miewa jakieś problemy, nie ma osób, które nie mają na swojej głowie żadnych zmartwień. Często wystarczy po prostu odpocząć, przemyśleć daną kwestie, bądź po prostu zmienić podejście do danego problemu. Jest jednak kilka sytuacji, w których warto natychmiast skorzystać z pomocy specjalisty:  • Problemy ze snem - nie możesz spać, budzisz się często w nocy, przez ciągłą gonitwę myśli nie jesteś w stanie zasnąć o ustalonej porze? Może to być problem związany z twoją psychiką.

  • Brak chęci do życia - nie widzisz sensu dalszego istnienia, nie widzisz możliwości poprawy swojej sytuacji życiowej? Warto zgłosić się z tym problem do psychologa, w przeciwnym razie może przerodzić się to w myśli samobójcze.

  • Nagłe zmiany nastroju - jeśli nagłe zmiany humoru dręczą cię od dłuższego czasu, warto popracować nad tym ze specjalistą.

  • Brak siły - nie masz już siły ani ochoty na rzeczy, które kiedyś sprawiały ci masę przyjemności? Odpowiedni psycholog może ci w tym pomóc.

Słowa kluczowe:psycholog online,