Czy psychoterapia to dobry pomysł? - kolaczkowice.pl

Czy psychoterapia to dobry pomysł?

Każdy z nas ma prawo mieć czasem gorszy okres. Stres i nadmiar obowiązków sprawia, że jesteśmy przemęczeni. Nasze samopoczucie się pogarsza, a drobne rzeczy, nie cieszą nas już tak jak kiedyś. Nie ma w tym nic niepokojącego, jeśli taki stan przydarzy nam się raz na jakiś czas. Jednak jeśli od dłuższego czasu utrzymuje się u nas zły nastrój i nic nie sprawia nam radości, warto udać się do specjalisty.


Kiedy warto udać się do psychoterapeuty?


Psychoterapię najczęściej rozpoczynają ludzie z depresją, stanami lękowymi czy chorobą afektywną dwubiegunową. Nie powinniśmy jednak bać się terapii. Może ona okazać się niezwykle pomocna nawet jeśli nasz problem nie jest aż tak poważny. Czasem nie radzimy sobie z różnymi sytuacjami życia codziennego. Rozwód, strata bliskiej nam osoby czy zmiana pracy. Rozmowa z doświadczonym specjalistą pozwoli szybciej stanąć nam na nogi. Psychoterapia staje się ostatnio coraz bardziej popularna. Przez niektórych uważana jest za naturalny element rozwoju osobistego.


Znajdźmy właściwą osobę


Psychoterapia Katowice, jak znaleźć odpowiedniego specjalistę? Jeśli już zdecydowaliśmy się na psychoterapię ważne, aby poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniej dla nas osoby. Nie powinniśmy iść do psychoterapeuty w ciemno. Przeglądając ofertę danej poradni zwróćmy uwagę na opisy specjalistów. Przeczytajmy dokładnie jakimi problemami się zajmuje. Jeśli do oferty jest załączone zdjęcie, możemy sprawdzić czy dana osoba wzbudza w nas zaufanie, i czy będziemy w stanie się przed nią otworzyć.


Sprawdźmy opinię


Psychoterapia Katowice, jak sprawdzić poradnię? Poza wyborem odpowiadającego nam specjalisty, ważne jest również sprawdzenie opinii na jego temat. Prześledźmy w internecie informacje na temat poradni i jej pracowników. Od jak dawna poradnia działa na rynku? Jakie ma opinie na forach czy  grupach tematycznych? Ważne również aby z poradnią można było w łatwy sposób się skontaktować. Czy jeśli będziemy mieć jakiś problem, będzie można zadzwonić lub wysłać wiadomość e-mail? To istotne informacje, które w przyszłości mogą zaoszczędzić nam wiele stresu. 


Psychoterapia to coś, na co warto sobie pozwolić. Zwłaszcza kiedy codzienność zaczyna coraz bardziej nas przytłaczać. Nie zawsze warto brać na siebie wszystkie problemy, zwłaszcza jeśli ktoś może nam pomóc sobie z nimi poradzić. 

Słowa kluczowe:psychoterapia katowice,