Oprawa muzyczna wesela. - kolaczkowice.pl

Oprawa muzyczna wesela.

 Jakość muzyki na weselu to podstawa dobrej zabawy. Do żelaznego punktu każdego wesela należy odśpiewanie tradycyjnych utworów weselnych. Organizując wesele, Państwo Młodzi, mają nie lada problem. Czy lepiej będzie wynająć zespół, który sam wykona własne utwory i znane covery, czy też postawić na pojedynczego dj-a, który zjawi się z wieloma oryginalnymi utworami do odtworzenia?


 Nawiązanie kontaktu z gośćmi.


 Niewątpliwie, wspólny język z biesiadnikami szybciej nawiąże zespół muzyczny. Łatwiej też odśpiewa tradycyjne "sto lat". Jednak przyznać trzeba, że dj na wesele musi być profesjonalistą. Zazwyczaj jest konferansjerem, zachęca do zabawy, jest doradcą w sprawie aranżowania zabaw i nawet ich częstotliwości. Dodatkowo nie zostawia nikogo bez zajęcia. Wyciąga wszystkich opornych na parkiet i generalnie rozkręca całą imprezę.


 Przy większej ilości gości, ciężko jest jednocześnie grać, mówić i być wodzirejem. Dlatego też, w takich przypadkach dobrze zatrudnić dj na wesele w towarzystwie wodzireja, który zadba o rozruszanie gości. Współpraca między tymi dwoma osobami jest podstawą sukcesu. Jeżeli nie są formalną grupą, to dobrze, żeby mieli okazję wcześniej uzgodnić warunki swojej pracy.


 Repertuar weselny.


 Na początku planowania wesela, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest lepsze. Czy autentycznie śpiewające na żywo osoby, czy też oryginalne wersje hitów ze wszystkich dekad. Zespoły weselne zazwyczaj mają w repertuarze covery wielkich światowych przebojów, ale powiedzmy sobie szczerze, ilość ta jest ograniczona a wykonanie nie każdemu może przypaść do gustu. Na przyjęciu weselnym jest cały przekrój ludzkich upodobań. W przypadku gdy wynajęty jest dj na wesele, jest spora szansa, że każdy z gości znajdzie coś dla siebie w całej oprawie muzycznej.


 Utarło się przekonanie, że dj zazwyczaj zamienia wesele w dyskotekę. Nie jest to prawdą, ponieważ profesjonalista stara się zadowolić gusta wszystkich obecnych. Jest przygotowany na każdą sytuację i nawet może zmienić swój zamysł programu, gdy widzi przy jakiej muzyce goście lepiej się bawią.


Ceny.


 Trzeba przyznać, że wynajęcie dj na wesele jest o wiele tańsze niż zaproszenie zespołu muzycznego. Poza tym grupa muzyczna zazwyczaj robi duże przerwy na odpoczynek, i potrzebuje sporo miejsca dla swojej działalności. Pojedynczy człowiek, nawet ze sporą aparaturą nagłaśniającą, zajmuje o wiele mniej przestrzeni.

Słowa kluczowe:dj na wesele,