Na czym polega fenomen proszków z Niemiec? - kolaczkowice.pl

Na czym polega fenomen proszków z Niemiec?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat, "chemia z Niemiec" stała się w naszym kraju bardzo popularna. Wielu konsumentów decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ utarło się przekonanie, że są to produkty lepszej jakości. Co więcej, są oni skłonni zapłacić o wiele większe pieniądze za towar pochodzący zza zachodniej granicy, byle mieć możliwość skorzystania z lepszych środków czystości. Czy zatem przekonanie to jest słuszne?


Proszki do prania z Niemiec mają inny skład niż te z Polski


Jest to stwierdzenie prawdziwe i to właśnie ten aspekt jest główną przyczyną popularności, jaką proszki do prania z Niemiec zyskują w naszym kraju. Producenci różnicę tę tłumaczą upodobaniami i przyzwyczajeniami konsumentów po obu stronach granicy. Dlaczego? Od lat prowadzone są badania marketingowe, na podstawie których określa się między innymi, który zapach czy jaki stopień pienistości najbardziej odpowiada gustom klientów. 


Ponadto, za naszą zachodnią granicą panują nieco inne przyzwyczajenia, które również warunkują jakość takich produktów jak proszki do prania z Niemiec. Konsumenci niemieccy w zacznie większym stopniu przestrzegają instrukcji prania. Oznacza to, że dodają zalecaną ilość detergentu. Tymczasem w Polsce, przeciętny mieszkaniec używa wszystkiego "na oko". Z tego właśnie powodu, niemieccy producenci dostarczają płyny i proszki skoncentrowane. To z kolei sprawia, że można ich wsypać do pralki mniej a efekt będzie podobny. Ot, cała filozofia.


Niby z Niemiec a jednak z Polski


Nastawiając się na zakup chemii z Niemiec, warto dokładnie przeanalizować wszystkie informacje zawarte na opakowaniach. Okazuje się bowiem, że nie zawsze niemiecka etykieta gwarantuje oryginalne pochodzenie Rzekome proszki do prania z Niemiec mogą w rzeczywistości pochodzić z Polski. Z tego tez powodu, najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrywanie się w tego rodzaju produkty w miejscach oznaczonych jako sklepy z środkami czystości pochodzącymi wyłącznie zza zachodniej granicy. W ten sposób będziemy mieli gwarancję, że nasze pieniądze zostały dobrze zainwestowane.

Słowa kluczowe:proszki do prania z niemiec,