Jaką rolę pełni coaching w biznesie? - kolaczkowice.pl

Jaką rolę pełni coaching w biznesie?

Motywacja pracowników do wykonywanych czynności ma bezpośrednie przełożenie na ich wyniki. Wyniki poszczególnych pracowników przekładają się z kolei na efektywność i jakość działania całego przedsiębiorstwa. Niestety charakterystyka wielu stanowisk sprawia, że nawet najlepszych pracowników dopada wypalenie zawodowe. W takiej sytuacji pracodawca musi zadbać o odpowiednie nastawienie pracownika. Pomocne mogą się okazać dodatkowe szkolenia motywacyjne. Coaching w biznesie pełni w dzisiejszych czasach bardzo ważną rolę. Ciężko wyobrazić sobie bowiem poprawne działanie handlowców nowoczesnej firmy, bez odpowiedniej motywacji i pomocy ze strony coacha. Dlaczego jest to tak ważne?


Jaką rolę pełni coach?


Każdy człowiek jest inny, choć każdego pracującego na danym stanowisku przez wiele lat może dopaść wypalenie zawodowe. Jest to bardzo negatywne zjawisko, mogące znacznie ograniczyć efektywność i jakość wykonywanych zadań. Przekłada się to bezpośrednio na wyniki firmy, które mogą być zdecydowanie niższe. Posiadając wartościowego pracownika powinniśmy o niego odpowiednio zadbać. Niezwykle motywujące będą różnego rodzaju premie i dodatki do pensji, ale w przypadku wypalenia nawet to może być niewystarczające. Bardzo ważne jest więc, aby pracownicy mieli cały czas dostęp do szkoleń motywacyjnych. Jest to szczególnie ważne w firmach handlowych, ponieważ pracujący tam ludzie poddawani są na co dzień wielu stresującym sytuacjom. Coaching w biznesie opartym na handlu jest więc kluczowy dla prawidłowego działania działów handlowych i sprzedażowych.


Czy warto zatrudnić własnego coacha?


Odpowiedź na to pytanie jest dość trudna. Posiadanie w firmie własnego coacha biznesowego jest oczywiście ogromnym plusem. Może on mieć bowiem stały kontakt z pracownikami, a także lepiej poznać charakter każdego z nich. W związku z tym będzie mógł celniej kierować swoje działania. Niestety wiąże się to z utworzeniem specjalnego stanowiska, co w wielu mniejszych firmach będzie niemożliwe i nieopłacalne. Na szczęście na naszym rynku znajduje się wiele firm i wielu freelancerów, którzy bardzo chętnie podejmą się pomocy i organizacji szkoleń motywacyjnych. Będą również służyć swoją pomocą w przypadku podbramkowych sytuacji w firmie.

Słowa kluczowe:coaching w biznesie,