Wycieczka do lasu

W dniu 21 X 2019r. uczniowie klasy III-ej pod opieką swojej wychowawczyni Pani Anny Pacholec oraz rodziców wybrali się do lasu do Skrobaczowa. Tam mieli możliwość spotkania się z myśliwymi z Koła Łowieckiego Nr 1 „Łoś” w Busku-Zdroju, Panami: Władysławem Patrzałkiem i Robertem Pacholcem.

Uczniowie wraz z rodzicami, myśliwymi i wychowawczynią wybrali się na spacer do lasu w poszukiwaniu śladów jesieni. Mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew i zdobywać wiadomości o świecie roślin i zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznawały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów ptaków. Dzieci nauczyły się, jak prawidłowo zachowywać się w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Dowiedziały się, że las to potężne źródło świeżego powietrza i to dzięki rosnącym tu drzewom można wdychać go do woli, spędzając przy tym miło czas na w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Po powrocie z lasu, Panowie myśliwi zaprosili dzieci i rodziców do Ostoi Leśnej, na której znajduje się domek myśliwski, na przepyszne kiełbaski upieczone na ognisku.

Uczniowie zwiedzili domek, w którym mogli podziwiać wspaniałe myśliwskie trofea i eksponaty, słuchając jednocześnie wielu ciekawych historii i łowieckich opowieści.

Otaczająca przyroda wzbudziła w dzieciach ogromny zachwyt oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z nią. Dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i ogromną radość.

Serdeczne podziękowania za wspaniałą lekcję przyrody składamy Panom myśliwym.