VII Turniej Mini Piłki Nożnej Szkół Wiejskich Dziewcząt i Chłopców

Jedenaście drużyn walczyło o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój w Turnieju Mini Piłki Nożnej Szkół Wiejskich Dziewcząt i Chłopców.

Rozgrywki odbyły się w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Kołaczkowicach.

Duże emocje, chęć zwycięstwa i zdrowa rywalizacja – z takim nastawieniem jedenaście drużyn z sześciu  szkół z terenu naszej gminy: Szkoła Podstawowa w Dobrowodzie, Szkoła Podstawowa w Siesławicach, Zespół Placówek Oświatowych w Kołaczkowicach, Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach, Szkoła Podstawowa w Słabkowicach i Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu, stanęło do rozgrywek o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Uroczystego otwarcia siódmej już edycji turnieju dokonała dyrektor  ZPO Kołaczkowice -Stanisława Kocjan. Drużyny rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzcę. Komplet punktów i tym samym pierwsze miejsce w kategorii chłopców  zajęła Szkoła Podstawowa w Dobrowodzie. Miejsce drugie wywalczyli uczniowie z ZPO Szaniec, a na trzeciej pozycji uplasował się Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach.  W kategorii dziewcząt z kompletem punktów zwyciężyła drużyna z Kołaczkowic przed Szańcem i Dobrowodą. Puchary i dyplomy wręczyła w imieniu Burmistrza  dyrektor ZPO w Kołaczkowicach-  Stanisława Kocjan, gratulując wszystkim drużynom wysokiego poziomu gry i dużych umiejętności piłkarskich.

Po wysiłku fizycznym uczniowie pokrzepili swoje siły podczas słodkiego poczęstunku.

Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest Winicjusz Zalewski-nauczyciel wychowania fizycznego.
Gratulujemy drużynom i zapraszamy ponownie za rok!
20170315_111520 (Kopiowanie)