ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W KOŁACZKOWICACH

Szkoła Podstawowa w Kołaczkowicach co roku włącza się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Z tej okazji 26 kwietnia 2018 roku, w siedzibie szkoły odbyło się przedstawienie pod tytułem ,,Szewczyk Dratewka Doskonały”. W inscenizacji udział wzięli najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy I i „O”. Nad całością czuwały wychowawczynie – panie Anna Pacholec oraz Danuta Gromiec-Rzepa.

Na tę okoliczność do naszej szkoły przybyli goście: przedstawiciele Nadleśnictwa Chmielnik w Chmielniku Pani Patrycja Smakowska i Pan Zbigniew Pająk oraz myśliwy z Koła Łowieckiego Nr. 1 „Łoś” w Busku Zdroju Pan Robert Pacholec.

Cała społeczność szkolna i zaproszeni goście mogli usłyszeć i zobaczyć piękne przedstawienie o Szewczyku Doskonałym, który pomagał zwierzętom naprawiać zniszczone przez niegrzeczne dzieci ich leśne mieszkania. Radosne piosenki oraz taniec w wykonaniu naszych małych artystów wzruszył oglądających. Występ bardzo się wszystkim podobał, a mali aktorzy otrzymali za swe popisy gromkie brawa.

Po pięknej części artystycznej uczniowie zostali nagrodzeni ciekawymi książkami o tematyce ekologicznej, które zostały ufundowane przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Chmielnik w Chmielniku oraz Koło Łowieckie Nr 1 „Łoś” w Busku- Zdroju. Dodatkowo każde dziecko biorące udział w przedstawieniu otrzymało drobny upominek oraz pyszne cukierki.

Przybyli goście serdecznie podziękowali dzieciom i ich opiekunkom za zaproszenie oraz  pogratulowali wspaniałego występu. Byli pełni podziwu dla zaangażowania i widocznej u dzieci artystycznej pasji.