SKO to jest to!!!

SKO to jest to!!!

 

Ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Taką możliwość daje Szkolna Kasa Oszczędności, która działa w SP w Kołaczkowicach.

3 lutego 2015r. odbył się szkolny apel przygotowany przez członków SKO. Na  uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele PKO BP w Busku – Zdroju pani Agnieszka Biela oraz pani Anna Zardzewiała, pani dyrektor szkoły Stanisława Kocjan, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Aby zachęcić naszych uczniów do systematycznego korzystania z SKO uczniowie przedstawiając udowodnili, że oszczędność i gospodarność są w życiu bardzo potrzebne. Pod opieką p. Barbary Gwóźdź na tle przepięknej scenerii oraz samodzielnie wykonanymi kukiełkami przedstawili teatrzyk pt. „Pinokio”. Następnie Szkolna Kasa Oszczędności przyjęła nowych członków – uczniów z klasy pierwszej. Pasowania dokonała pani dyrektor szkoły Stanisława Kocjan. Pierwszaki otrzymały książeczki SKO i gadżety ufundowane przez PKO BP w Busku – Zdroju. Od tej pory uczniowie mogą tak, jak starsi koledzy, zbierać swoje oszczędności na książeczkach, by potem spełniać swe marzenia…

DSC05763 DSC05764 DSC05780 DSC05780 DSC05785 DSC05789 DSC05790 DSC05791