„Pysznie ,zdrowo i kolorowo”

Obecność warzyw i owoców w diecie dzieci każdego dnia jest konieczna. Potrzebują one różnych składników pokarmowych, które dadzą im energię i chęć nie tylko do nauki ,ale też do zabawy. Dlatego tak ważne jest ukształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

W związku z tym 19 października dzieciom z oddziału przedszkolnego upłynął  czas pod znakiem wytężonej pracy. Głównym celem było przekonać dzieci ,że jedzenie owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o warzywa i owoce –bardzo smaczne Tego dnia  przynieśliśmy różne owoce, oglądaliśmy je, określaliśmy ich kształt, kolor, wielkość. Bawiliśmy się w „owocowy stragan”. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy ruchowo-naśladowczej pt. „Sałatka owocowa” przy  piosence Gustawo Lima  „Balada”. Następnie przygotowaliśmy własnoręcznie owocowe szaszłyki. Każdy z nas miał w miseczkach owoce, które kroiliśmy różne małe kawałki i nakłuwaliśmy owoce na wykałaczki ,w końcu … można było zjeść. Mniam, mniam -były pyszne! Pozostałe szaszłyczki dzieci  układały na  swoich tackach ,zdobiły liśćmi mięty ,bazylii i polewały sosem czekoladowym i posypką cukrową. Przygotowane pyszności zabrały do domu.Taka forma pracy z dziećmi daje  im radość, wyzwala swobodę ,uczy i integruje ich. Dzieci obiecały, że zrobią kiedyś niespodziankę rodzicom i przygotują takie specjały w domu.

Dzień minął nam w miłej atmosferze przy wspaniałej pracy.  Dziękuję rodzicom  za przygotowanie niezbędnych  przyborów i produktów.

Wychowawca Danuta  Gromiec-Rzepa