POMOC DLA SCHRONISKA

Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie„./J. Billings /

W Przytulisku pod Buskiem schronienie znajdują  psy. W ostatnim czasie wiele z nich zostało uratowanych przed cierpieniem, a nawet okrutną śmiercią.
Przytulisko ma ogromne potrzeby, m.in.: budowa wystarczającej liczby boksów, dostarczenie potrzebnego pożywienia. Dużych środków finansowych wymaga również opieka medyczna w postaci: szczepień, leczenia chorób, zabiegów sterylizacji i kastracji.
Część środków finansowych, przeznaczonych wyłącznie na pomoc medyczną, Fundacja pozyskuje z UMiG w Busku Zdroju. Niestety, środki te nie wystarczają na pokrycie ponoszonych na ten cel wydatków.
Pani Danusia – założycielka przytuliska – sama prowadząca to całe stadko, zajmuje się  psiakami, poświęcając się im bezgranicznie (wolontariuszki opiekują się psiakami w weekendy).
W ramach swoich ograniczonych możliwości dba o to, żeby miały czysto, były nakarmione i żeby nie marzły.
Uśmiecha się… ale widać, że martwi się o jutro: co będzie dalej? czym nakarmi psiaki? czym zapłaci za weterynarza jak któreś zachoruje?

Na pomoc schronisku pospieszyli uczniowie z klas od II do VII naszej szkoły. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i opiekunek: p. B. Gwóźdź i p. B. Gawin uczniowie zebrali 120 kg suchej karmy, którą przekazali  w dniu 16 kwietnia 2018 r. przedstawicielowi pobliskiego schroniska.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom zaangażowanym w akcję.