Podsumowanie akcji „Góra Grosza 2013”

Wiele nie mamy – ale wiemy, że są inni, którzy naszej pomocy potrzebują. Pokazując uczniom, że można i należy się dzielić, pokazujemy, jacy jesteśmy naprawdę”.

Szkoła Podstawowa – Kołaczkowice

Od 25 listopada do 6 grudnia 2013r. trwała w naszej szkole ogólnopolska zbiórka pieniędzy na „Górę Grosza” zorganizowana przez Szkolną Kasę Oszczędności i Samorząd Uczniowski. Dzięki tej akcji uczniowie uczyli się podstawowych zasad humanizmu i poznali, czym jest wolontariat. Uczyli się również zasad współżycia i otwartości na cudze nieszczęście. Szkoła zaś spełniła jeden z celów, jakie przed nią stoją, a mianowicie wpajanie właściwych postaw i zachowań oraz otwartość na drugiego człowieka i kształtowanie właściwych relacji uczeń-szkoła”.
Po raz czternasty patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Towarzystwo „Nasz Dom”. Nasza szkoła otrzymała serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za ogromny wkład podczas ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Łącznie zebraliśmy 12 703 szt. monet, co dało kwotę 237 zł 19 gr.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasza „Góra Grosza” z dnia na dzień się powiększała!

Zestawienie klasami:

Klasa I zebrała 1201 szt.

Klasa II – 1620 szt.

Klasa III – 3305 szt.

Klasa IV- 2471 szt.

Klasa V – 2152 szt.

Klasa VI – 2194 szt.

Nagrodziliśmy uczniów, którzy przeznaczyli na tę akcję największą ilość monet.Zdecydowanym zwycięzcą okazał się tu Karol Kornicki z klasy III, który przyniósł nam 2 935 monet. Czy wyobrażacie sobie ile one ważyły?!

Poniżej zamieszczamy nasz „Grosikowy ranking”.

I miejsce – Karol Kornicki z klasy III – 2 935 monet
II miejsce – Mikołaj Kobus z klasy V- 910 monet
III miejsce – Gabriela Styrna z klasy IV – 778 monet
IV miejsce – Mikołaj Dalmata z klasy VI – 674 monety
V miejsce – Bartosz Wach z klasy II – 581 monet
VI miejsce – cała klasa I – 1201 monet

gg