MAMY NOWOCZESNĄ HALĘ SPORTOWĄ!

Sobota 6 listopada br., była dniem szczególnym dla mieszkańców Kołaczkowic. Tego dnia bowiem nastąpiło uroczyste otwarcie nowoczesnej hali  sportowej przy Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich. Ziściły się marzenia nie tylko uczniów, ale całego sołectwa.

W ramach zadania pod nazwą „Rozbudowa bazy edukacyjnej w Gminie Busko-Zdrój. Zadanie II – Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kołaczkowicach” wybudowano dwie sale dydaktyczne na parterze i jedną na piętrze, dwa pomieszczenia techniczne na parterze i piętrze, salę gimnastyczną, w zapleczu której znajdują się szatnie i łazienki, kompleksowo wyposażona siłownia oraz pomieszczenie trenera wraz z częścią sanitarną. Wybudowano także nową klatkę schodową, dwukondygnacyjny łącznik, łączący salę gimnastyczną z istniejącą szkołą. Budynek wyposażono w szereg instalacji, ponadto wybudowano plac parkingowy dla samochodów osobowych, chodniki i place dla pieszych, drogi pożarowe przy obiekcie oraz ogrodzono szkołę, która w ramach tej inwestycji została również poddana termomodernizacji. Budowa hali współfinansowana została przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kwota jaką zamknięto budowę tego sportowego obiektu to 2 996 838 zł, a wysokość dofinansowania stanowi 56% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.