Dzień Babci i Dziadka w oddziale 0A

Dzień Babci i Dziadka

 

 

Dzień Babci i Dziadka jest okazją, kiedy każde dziecko w sposób szczególny może wyrazić swoją miłość i szacunek do tych osób, które zawsze mają dla niego czas, są źródłem bezgranicznej miłości, dobroci i ciepła.

Dlatego też w sobotnie popołudnie 24.01.2015 r., w Szkole Podstawowej w Kołaczkowicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszyscy goście dopisali i już na wejściu zostali obdarowani kotylionami. Dekorację stanowiła mieszkanie babci wyobrażone przez dzieci.

Punktualnie o godz. 14:00 wychowawczyni pani Danuta Rzepa powitała wszystkich gości: pana Waldemara Sikorę- Burmistrza MiG Busko-Zdrój, dyrektora szkoły – panią Stanisławę Kocjan, babcie, dziadków, a także przybyłych rodziców.

Wychowawczyni zaprosiła gości do obejrzenia i wysłuchania programu artystycznego pt. ”Biesiada dla Babci i Dziadka”, przygotowanego przez dzieci.

Mali artyści w wierszach, piosenkach i skeczach wychwalali babcie i dziadków, doceniali ich dobroć oraz dziękowali im za to, że po prostu są. Goście podziwiali umiejętności aktorskie wnuków, byli zaskoczeni brakiem tremy w czasie występu. Mocnym akcentem uroczystości był taniec tango odtańczony przez dzieci. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom zaś towarzyszyły radość, uśmiech i łzy wzruszenia.

Nie mogło się obyć bez odśpiewania tradycyjnego „100 lat”. Następnie głos zabrał pan Burmistrz dziękując dzieciom za piękny spektakl, obdarowując ich koszem słodkości, a dziadkom życzył pociechy z wnucząt i zdrówka najlepszego.

Później dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane dyplomy „Super Dziadka i uroczej Babci” jak również obrazek kwiatka w ramce.

Na gości czekał stół zastawiony smakołykami przygotowanymi przez mamy. W kameralnej atmosferze przy blasku świec, herbatce oraz pysznych domowych wypiekach i potrawach dostojni goście rozmawiali o występach swoich wnuków.

Cieszymy się z tego spotkania, które było wyrazem więzi, jaka łączy wnuków z ich babciami i dziadkami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w pamięci.

DSCF0171 DSCF0174 DSCF0181 DSCF0181DSCF0209DSCF0198