Dokarmiamy zwierzęta zimą

W dniu 1 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej w Kołaczkowicach z inicjatywy Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody, odbyło się spotkanie uczniów z klas młodszych z przedstawicielami Zarządu Koła Łowieckiego Nr 1 „ Łoś’ z Buska-Zdroju.

Swoją obecnością zaszczycili myśliwi: Łowczy Jarosław Mazur oraz Robert Pacholec. Na tę okoliczność opiekunka koła LOP Pani Anna Pacholec przygotowała z uczniami klasy II przedstawienie pt. „ Dokarmiamy zwierzęta zimą”.

Mali artyści wykazali duże zaangażowanie podczas swego występu. Pięknie śpiewane piosenki, recytowane wiersze dały do zrozumienia wszystkim oglądającym, że należy dokarmiać zwierzęta w trudnych dla nich warunkach zimowych i starać się by nie zakłócać ich codziennego życia w leśnych odstępach. Ładne rekwizyty i ciekawa scenografia dodały większego uroku całemu przedstawieniu.
Po występie uczniów i gromkich brawach ze strony oglądających zabrał głos Łowczy Koła. Podziękował dzieciom za piękny występ i przybliżył w paru słowach temat życia leśnych zwierząt podczas zimy. Ponadto podkreślił, iż Koło Łowieckie bardzo się cieszy, że współpraca jaka nawiązała się ze szkołą nadal tak wspaniale się rozwija.

122_DSC04354 122_DSC04363