Andrzejki 2014

„Andrzejki”

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych zabaw i wróżb, połączony z tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Ten niezwykły czas, tradycyjnie miał miejsce 27 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej w Kołaczkowicach. Dyskoteka przygotowana przez Samorząd Uczniowski trwała aż 4 godziny. Brali w niej udział uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami.

Niezwykłą atrakcją andrzejkowego balu była prezentacja strojów, przygotowanych specjalnie na ten tajemniczy wieczór oraz przedstawienie w którym w różne postaci z bajek i baśni wcielili się uczniowie z klasy IV przepowiadając wróżby znakom zodiaku. Wszyscy bawili się świetnie i chętnie zajmowali miejsce na sali tanecznej gdzie tańczyli w rytm ulubionej muzyki, przygotowanej przez szkolnych didżejów.

Uczniowie skończyli dyskotekę andrzejkową w dobrym i radosnym nastroju. Byli zmęczeni, ale zadowoleni. Już kolejny raz, wspólna zabawa uczniów okazała się dla wszystkich wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem.

DSC05625 DSC05630 DSC05632 DSC05638 DSC05639